מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

חלקי חילוף

חלקי חילוף

פורסם: 15/12/2011 מאת: צוות האתר
טיפ בעדיבות צוות לוח הרכב קארס2 הקלקת, נסעת!

בגוף האדם כל איבר בנוי במטרה שהוא יפעל ויתפקד עד ל-120 שנה, בתחום הרכב אורך חיי ה"איברים" השונים קצר בהרבה, הכול בהתאמה לסוג ואופי המכאניות של החלק, איכותו וכמובן תחזוקו השוטף.
כל רכיב בגוף הרכב, לרבות רכיבי המנוע, (הפועלים בתדירות ובחום גבוה), דינם להתבלות, להתקלקל או להישחק עם הזמן. הפתרון הזמין והאפקטיבי ביותר נמצא בתחום חלקי החילוף לרכב.

חלקי החילוף מיוצרים בדרך כלל,על ידי יצרני הרכבים השונים,או על ידי מפעלים מטעמם.
חלקי החילוף השונים מותאמים באופן מושלם למנוע ולשאר המכלול המקיף אותו ולכן חשוב מאוד לרכוש חלקי חילוף מקוריים התואמים לסוג הרכב המיועד.

חלקי חילוף
משומשים (דהיינו, חלקים שבהם כבר בוצע שימוש בעבר), הם ברוב המקרים חלקים בלויים ששינו את צורתם המקורית וזאת מפאת החום הגבוה שבו הם פעלו.
כתוצאה מחיכוך בשאר חלקי המנוע התקצר באופן משמעותי אורך חייהם של חלקים אלו ואי התאמתם לחלקים אחרים הפועלים יחד איתם או לצידם, עלול להוביל לגרימת נזק קריטי לשאר חלקי המנוע או הרכב השונים.

חלקי חילוף מקוריים – הדאגות מתחלפות בראש שקט
חברות ביטוח שונות מקשות ואף מסרבות להעניק פיצוי או תשלום עבור רכב שהשתמש בחלקי חילוף משומשים ועבר תאונה. דבר זה נובע כתוצאה מתואנה (מוצדקת), שאיכות חלקי חילוף ירודה עלולה להוביל ולגרום לתאונה.
מומלץ להקפיד על שימוש קבוע בחלקי חילוף מקוריים בהם מוענקת אחריות יצרן על החלפים השונים.
מעבר לשמירה על ערך הרכב בשימוש קבוע בחלקי חילוף מקוריים, חלקים אלו מהווים כלי בטיחות משמעותיים, הן לשמירה על המנוע והן לשמירה על הנהג ונוסעי הרכב בעת ובעונה אחת.

ברוב המקרים,חלקי חילוף שאינם מקוריים מגיעים מרכבים שעברו תאונות דרכים ו\או הושבתו מכל סיבה שהיא. מקור נוסף לחלקי חילוף משומשים הינם  הרכבים הגנובים.
כאשר נוצר ביקוש רב לחלקי חילוף משומשים וזולים, מספר גניבות הרכב עולה במקביל.

שימוש בחלקי חילוף מקוריים לאורך כל תקופת החזקת הרכב אצלנו, עוזרים לנו במידה רבה לשמור ערכו ואמינותו של הרכב לאורך זמן. כמו כן, שימוש כזה מאפשר לנו לדרוש בעת מכירת הרכב את הסכום המרבי על פי מחיר מחירון וזאת מכיוון שהרכב נשמר וטופל על פי הוראות יצרן בלבד.
אומנם, אחזקת רכב על פי הוראות יצרן איננה זולה, אך התועלת והבטיחות שאנו מקבלים שווה כל שקל.

סעו בבטחה.

  תודה שקראתם מאמר זה.
מכוניות לא מחפשים, מכוניות מוצאים בלוח הרכב קארס2 הקלקת, נסעת!
שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה