מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

זכויות בעל רכב בעת תאונה

זכויות

פורסם: 15/02/2016 מאת: צוות האתר
טיפ באדיבות צוות לוח הרכב קארס2 הקלקת, נסעת!

לצערנו, אנו מתבשרים מדי יום על תאונות כאלו או אחרות, או נחשפים אליהן בעצמנו. 
מרבית התאונות המדווחות לנו באמצעי התקשורת הן תאונות קטלניות בהן מעורבים פצועים ברמות פגיעה קשות או הרוגים. בנוסף לתאונות אלו מתרחשות בישראל עשרות תאונות דרכים קלות ובינוניות מדי יום. תאונות אלו הן בדרך כלל תאונות עם פגיעות ברמות שונות בשלדת הרכב. 
לכל מקרה של תאונה (ורצוי שלא יקרה) כדאי לדעת מהן הזכויות החוקתיות שלכם כבעלי הרכבים המעורבים בתאונת דרכים.
זכות הראשונים בבחירת מוסך לצרכי תיקון הרכב לאחר תאונה היא שלכם בלבד! 
חברות הביטוח, שמאי הרכב או  יבואני הרכב אינם צד בבחירת המוסך המטפל.
כאשר אתם רוכשים פוליסת ביטוח חשוב לבדוק שהפוליסה מכסה  טיפולי תיקונים  בכל מוסך מורשה שאתם תבחרו לנכון. "מוסכי ההסדר" שמציעות חברות הביטוח משרתות את האינטרסים שלהם ולא את שלכם.
באופן כללי, מומלץ מראש להתייחס אל סוכן הביטוח כנציג אישי שלכם האמור לקדם את האינטרסים שלכם אל מול חברת הביטוח.. חברות הביטוח מחויבות (על פי תנאי הפוליסה), להחזיר את מצב הרכב לקדמותו טרם התאונה-שילמתם ממיטב כספכם למקרים אלו בדיוק.
במקרה בו קביעת שמאי הרכב של חברת הביטוח אינה מקובלת עליכם, באפשרותכם לדרוש בדיקות שמאות נוספת על ידי שמאי חיצוני שאתם דואגים להבאתו. בכל מקרה, חל איסור חמור על השמאי להשפיע בכל דרך שהיא על המוסך באופן הטיפול.

אם רכבכם  מבוטח בביטוח מקיף, במקרה של תביעה נגד הפוליסה שלכם, הינכם זכאים להחזר הוצאות משפט מחברת הביטוח (בהתאם לתנאי הפוליסה) .
על פי תקנות משרד התחבורה – אין להשתמש בחלפים משומשים לרכב שגילו מתחת לשנתיים.
המנהל המקצועי של המוסך הוא היחידי שמוסמך לקבוע את הטיפול הנחוץ לרכב, ובשום מקרה, אסור לשמאי לכפות שימוש בחלפים ממקור מסוים ו/או תיקון במקום החלפה ולהפך.
עמדו בקשר ישיר עם בעל המוסך שבחרתם ודרשו ממנו לראות את דו"ח המלצות השמאי כפי שנכתבו - זוהי זכותכם המלאה!
רק המוסך שבחרתם הינו האחראי לאיכות הטיפול ובטיחות הרכב. חובתכם הצרכנית היא להתייעץ עם המנהל המקצועי ולקבל ממנו מידע מלא על אופי תיקון הרכב, סוגי החלפים, אופן התיקון בהם וכדומה. כמו כן, זכותכם המלאה לקבל אחריות על כל חלקי החילוף.
הדרך הכי טובה לשמור על זכויותיכם היא להימנע ככל שניתן מתאונות דרכים שונות. 
הקפידו על נסיעה בטוחה, שמרו מרחק, הפעילו שיקול דעת בכל רגע נתון על הכביש, שמרו על ריכוז וערנות ותוכלו להגיע בבטחה לכל יעד. 

תודה שקראתם מאמר זה.
מכוניות לא מחפשים, מכוניות מוצאים בלוח הרכב קארס2 הקלקת, נסעת!


שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה