מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

טיפול לרכב – למה זה חשוב כל כך

פורסם: 27/07/2021 מאת: צוות האתר
השקעתם אלפי שקלים ברכישת הרכב שלכם, עכשיו חשוב להמשיך ולתחזק אותו כראוי. אבל זו לא הסיבה היחידה בגינה כדאי להתייחס ברצינות לתחזוקת הרכב. יש מספר גורמים נוספים שכדאי לקחת בחשבון.

הארכת חיי הרכב שלכם
רק על ידי עריכת טיפול קבוע ושוטף לרכב, תוכלו לשלוט בבעיות השונות שעלולות לצוץ להן לפתע. כשאתם נוסעים ברכב, הדבר האחרון שאתם רוצים זה להיתקע באמצע הדרך. טיפול קבוע ברכב יוכל לסייע במניעת תיקונים יקרים של:
  • מערכת הקירור
  • מערכת ההולכה
  • הרכיבים המעבירים את התמסורת לגלגלים ועוד
טיפול מונע ברכב מפחית את הבלאי של המנוע ושל הרכיבים האחרים ומאריך את חיי הרכב שלכם.

הגברת הבטיחות
תקלה במכונית באמצע הלילה בכביש נידח יכולה להיות מצב מסוכן. אף פעם אי אפשר לחזות מראש מה עלול לקרות כשאתם תקועים אי שם לאורך הדרך.
תחזוקה שוטפת במוסך בתל אביב או בקרבת מקום מגוריכם, יכולה להפחית את הסיכוי לתקלה ברכב, כך שהמכונית שלכם תהיה במצב מצוין ותעמוד בכול נסיעה שלכם.
בדיקת מצב הצמיגים ולחץ האוויר, חשובה לתקינות הרכב ומבטיחה אחיזה חזקה בכביש. הצמיגים תורמים גם לנוחות הנסיעה.

עלויות תיקון מופחתות
תחזוקה שוטפת לא תהיה יקרה יותר מתיקונים ומהחלפות בלתי צפויות. מנוע ורכיבים אחרים לא מתקלקלים ללא סיבה. כשמזניחים את התחזוקה השוטפת, עלולות להתפתח בעיות קלות שהולכות ומתעצמות ככול שההזנחה נמשכת.
תחזוקה שוטפת של הרכב מאפשרת לבדוק אם יש סימנים לבעיות קלות כמו סדקים, נזילות, או בלאי מוגזם עקב חיכוך. מתן תשומת לב לתקלות אלה כשהן עדיין מזעריות, ותיקונן, מאפשר לשמור אל חלקי הרכב כך שלא יהיה צורך להחליפם במשך זמן רב.
למעשה, תחזוקת רכב שוטפת מאריכה את אורך חיי המנוע ורכיבים אחרים במכונית, ומפחיתה את הצורך בהחלפה מוקדמת של חלקים ברכב. לכן, היא עוזרת גם להפחית את עלויות התיקון.

בדיקות שגרתיות שהן חלק מתחזוקה שוטפת של הרכב
  • נוזלים – מערכות ברכב משתמשות בנוזלים כדי לתפקד. מכיוון שהנוזלים סגורים בתאים מהודקים היטב, אין סיכוי שיתאיידו. עם זאת, בחלוף הזמן, רמת הנוזלים הולכת ומתמעטת ורמת ההגנה מפני חיכוך שהנוזלים מציעים, הולכת ויורדת. הזנחה של תחזוקת הרכב תגרום לבלאי רב יותר של המנוע והרכיבים האחרים, עד שבסופו של דבר יהיה צורך להחליפם.
  • צמיגים – לחץ אוויר וסיבובים נכונים, מבטיחים שחיקה שווה של הצמיגים ומגנים מפני בלאי מהיר מדי. קל לשמור על לחץ האוויר וניתן לעשות זאת בתחנת הדלק בעת התדלוק.
  • החלפת שמן – זה אחד ההיבטים החשובים ביותר בתחזוקת הרכב וחשוב לא לפספס זאת. בדקו עם המוסכניק שלכם, כל כמה קילומטרים עליכם להחליף שמן ברכב שלכם. זה יעזור לכם לשמור על תקינות מנוע המכונית.
ולבסוף, זכרו: תחזוקת רכב עולה כסף, אבל החלפת חלקים ותיקוני חירום יכולים לעלות לכם הרבה יותר.
 

שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה