מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

כל הדרכים לשמור על המצבר ברכב שלך

פורסם: 08/10/2020 מאת: צוות האתר
כדי לשמור על ביצועי הרכב שלך ולמנוע תיקונים יקרים, חשוב לשמור היטב על מצב המצבר. בסופו של יום, זהו לב לבה של מערכת החשמל ברכב - הטעות הקטנה ביותר, כמו השארת אורות דלוקים כל הלילה, עשויה לשבש את כל היום שלנו ולתקוע אותנו במצבים קריטיים. על ידי הקפדה על כמה כללי פשוטים ברכישת ותחזוקת המצבר, נוכל להאריך את חייו משמעותית.
 

יש לא מעט ספקים שיציעו לך מצברים מחברות עלומות שם במחירים מגוחכים. כאן חשוב לזכור שמי שקונה בזול משלם ביוקר וכשזה מגיע לתחזוקת הרכב – הוא משלם בגדול! אנו עשויים לגלות בחלוף הזמן שהמצבר הזול יוצא מכלל שימוש תוך זמן קצר בהרבה ושהחלפתו הופכת בסופו של דבר את ההשקעה ליקרה בהרבה. לכן, עדיף שמלכתחילה נשקיע במצבר איכותי בעל תוחלת חיים ועמידות גבוהה. מצבר בעל אורך חיים ממוצע של ארבע שנים ייחשב למוצר טוב.
 

איך נדע שהגיע הזמן להחליף?

גם אם המצבר התרוקן עקב תחזוקה לקויה או התנהלות רשלנית עם הרכב, הדבר לא חייב בהכרח לדרוש החלפה של המצבר. אלטרנטור הרכב אמור להטעין את המצבר מחדש לאחר נסיעה קצרה. במידה וניסית להניע את הרכב בכבלים ללא הצלחה, ייתכן מאוד שהגיע הזמן להחליף מצבר. ככל, החלפת מצבר לרכב יש לבצע על ידי מכונאי מקצועי ולוודא כי הוא נרכש על ידי יצרן רשמי ומוכר. יש לבדוק מהי תקופת האחריות על המצבר ולוודא כי קיבלנו מצבר חדש עטוף באריזה.
 

חשוב לבצע בדיקות תקופתיות!

אחת לכל מספר חודשים, מומלץ לבדוק את מצב המצבר ולוודא את המרכיבים הבאים:

1. יש לבדוק היטב את החיבורים אל כבלי החשמל – האם הצטברה קורוזיה או חלודה? מומלץ לנקות את החיבורים היטב כל תקופה.
2. נוודא שגוף המצבר לא ניזוק. שחיקה, סדקים ופגיעה במבנה עשויה לדרוש החלפה.
3. מה מפלס המים בתאים המצבר? חשוב שנקפיד למלא אותם במים מזוקקים.
 
במהלך כל הבדיקות, יש להקפיד על שימוש במשקפי מגן ולעבוד בבגדים ארוכים כדי למנוע תאונות. בכל ביקור במוסך, מומלץ לבקש מהמכונאי שלנו להעיף מבט על המצבר כדי להבטיח ששמרנו עליו היטב.
 

לא להתעלל במצבר...

תחזוקה ושימוש נכון יאפשרו לנו ליהנות מהמצבר למשך שנים ללא צורך בהחלפות יקרות. עם זאת, ישנן כמה טעויות נפוצות שרבים מאיתנו נופלים אליהן וחשוב שנימנע מהן, בין היתר:
א. לא להציף את המצבר – הוספת כמות מופרזת של מים מזוקקים בעת מילוי המצבר עשויה לשבש את חומציות הנוזל. יש להקפיד על מילוי עד לגובה של 1 ס"מ מעל הלוחות.
ב. הרכב עומד במשך מספר ימים? חשוב להניע אותו מדי פעם למשך דקה או שתיים ולכבותו לאחר מכן. אם אינך בסביבת הרכב למשך תקופה ארוכה, חשוב שנסתייע בשכן או חבר שיסייע לנו בכך.
ג. לעולם אין להשאיר אורות דלוקים לאחר עזיבת הרכב.
 
חשוב לזכור כי אורך חייו של המצבר שלנו ייקבע באופן ניכר על ידי האופן בו נתייחס אליו.

שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה