מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

רכב חדש או משומש - מה כדאי?

פורסם: 27/08/2019 מאת: צוות האתר
כשמגיע הזמן בו צריך להחליף את הרכב, הרבה אנשים מוצאים את עצמם מתלבטים באותה שאלה - האם כדאי יותר לקנות רכב חדש או שעדיף לקנות רכב משומש? מהו הצעד הנכון ביותר?

רכישת רכב היא הוצאה כספית משמעותית עבור רובנו, שנייה רק לרכישת דירה, כך שיש מקום לבדוק ולחקור היטב מהי האופציה המתאימה לנו ביותר. לכל אחת מהאפשרויות העומדות בפנינו - רכישת רכב חדש או משומש, יש את היתרונות והחסרונות שלה. הנה כמה פרמטרים חשובים שרצוי לקחת בחשבון לפני שמחליפים רכב, היכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה לכם ביותר.
 

רכישת רכב חדש - יתרונות מול חסרונות

מצד אחד, כל מי שרכש בחייו רכב חדש זוכר את ההתרגשות שבקריעת הניילונים מהמושבים ואת הריח הנהדר שיש רק למכונית חדשה. מעבר לתענוגות המיידיים הללו, יש לקניית רכב חדש עוד כמה יתרונות, למשל: היכולת לבחור בדיוק רב את מאפייני הרכב הרצוי בהתאם לצרכים הספציפיים ולרצונות שלנו: גודל, עיצוב, מפרט טכני, איבזור וכן הלאה. בנוסף, רכב חדש מספק את הביצועים הטובים ביותר, אין לו בלאי, המנוע שלו רענן, ולרוב הוא יהיה חסכוני יותר בדלק מאשר דגמים ישנים יותר. יתרון חשוב נוסף הוא הפשטות: רכישת רכב חדש היא תהליך פשוט בהרבה מרכישת רכב משומש: פשוט מחפשים סוכנות רכב המציעה רכבים למכירה מהסוג שבו אנו מעוניינים, ומבצעים הזמנה. בלי להתרוצץ, בלי להתמקח, בלי לבצע אינספור בדיקות. כיום גם ניתן לרכוש רכב חדש בשיטת מימון שונות וגם לבצע טרייד אין וכך לקבל את הרכב שחלמנו עליו בהוזלה או בפריסת תשלומים נוחה. יתרון נוסף ברכישת רכב חדש הוא השקט הנפשי - בקניית רכב משומש לא תמיד נוכל לדעת מהי ההיסטוריה של הרכב, אילו תיקונים או אלו תאונות עבר ומה מידת הבטיחות שלו כיום. קניית רכב חדש מבטיחה לנו דף חלק.
 
מצד שני, לרכישת רכב חדש יש לא מעט חסרונות, הראשון שבהם הוא המחיר. מחירו של רכב חדש בישראל בקטגוריית המיני מתחיל ב- 50 אלף ש"ח וב-120 אלף ש"ח בקטגוריית המשפחתיות. רכבים משומשים זולים בהרבה. ישנו גם עניין ירידת ערך הרכב:רכב חדש מאבד מערכו בין 10%-20% בשנה, ותוך 3 שנים הרכב עשוי לאבד עד כ-30% מערכו. ברכבי יד שניה ירידת הערך היא הרבה יותר מתונה. דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שלעיתים רכבים חדשים סובלים מ"מחלות ילדות", בעיות ידועות של הדגם אשר אינן ידועות במעמד הרכישה ומתגלות עם הזמן באופן בלתי צפוי.

 

רכישת רכב משומש - מדוע זה כדאי?

ראשית כמובן המחיר. רכב יד 2 כבר ספג את ירידת הערך כך שהמחיר שלו הרבה יותר אטרקטיבי. אפשר גם להתמקח עם המוכר ולרכוש את הרכב במחיר נמוך אף יותר. אם מחפשים רכב יד שניה למכירה, ניתן למצוא היצע רחב של רכבים מסוגים שונים, החל ממיני דרך משפחתיות ועד מסחריות, השוק תמיד פעיל ומתרחב כל הזמן. וכמובן יש את נושא ירידת הערך החודשית שהופכת איטית יותר ברכב בן למעלה משש שנים. מצד שני, קניית רכב משומש היא משימה מעייפת ומורכבת. יש לעקוב אחרי לוחות ומודעות מכירה, להתמודד מול קונים אחרים שמעוניינים באותו רכב וכן להתמקח על המחיר ממול המוכר. ברכב משומש חייבים לבדוק היטב את היסטוריית התאונות והטיפולים, ולא תמיד נדע במאה אחוז מה מצבו הטכני של הרכב, טיבו ותקינותו. מבחינת הוצאות שוטפות- קניית רכב חדש היא אופציה משתלמת יותר כיוון שמכונית חדשה נהנית מאחריות, לא עברה בלאי ועלויות האחזקה שלה מצטמצמות אם דואגים העניק לה את כל הטיפולים הנדרשים בזמן. לסיום, חסרון נוסף ברכישת רכב משומש הוא שלא תמיד ניתן לבחור את הצבע במצב ורמת האיבזור הרצויה, וייתכן כי ניאלץ להתפשר.
שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה