מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

ממה מורכבת עסקת ליסינג תפעולי?

פורסם: 25/02/2019 מאת: צוות האתר
חברות בע"מ זקוקות לרכבים עבור עובדיהן - רכבים צמודים ניתנים לאנשי מכירות אשר חייבים להסתובב בין לקוחות, לאנשי שירות וטכנאים ולעובדים נוספים המבצעים פעילות חוץ. בנוסף, נהוג לתת אותם כהטבה למנהלים בדרגות שנות ובמיוחד לבכירים שבהם.

לא תמיד כדאי לחברה לרכוש את המכוניות, ובמקרים רבים, עדיף לה לחכור אותן בליסינג - ליסינג תפעולי לחברות נחשב פופולארי ביותר בימנו בזכות היתרונות שהוא מביא עימו כך למשל אין מגבלות על כמות כלי הרכב אותם ניתן לקבל מחברת הליסינג, כך, שניתן לקבל רכב אחד או עשרות כאלו. חברות החוכרות כמויות של רכבים יכולות, למעשה, לבחור מתוך קטלוג נרחב את הרכב הרצוי. במקרים רבים, זכות הבחירה ניתנת למקבלי הרכב.

שיטת הליסינג

שיטת הליסינג מעט מורכבת אבל משתלמת לשני הצדדים -
החברה מקבלת רכב חדש לתקופת חכירה של 36 חודשים כאשר בינה ובין המחכירה נקבע סכום חודשי לתשלום שחלקו הוא תשלום עבור מחיר הרכב וחלקו השני מהווה ריבית ותשלום עבור שירותים הניתנים לגביו הכוללים: תחזוקה, ביטוח, תיקונים וטיפולים. בתום התקופה קיימת האופציה לרכוש את הרכב על ידי תשלום יתרת הסכום, או לחילופין, לחכור אחר בתנאים חדשים שייקבעו בהתאם לדגם הרכב הנבחר. למעשה, ההלוואה נגררת מרכב אחר לחדש. צריך לציין כי החברה מתחשבנת עם מקבל הרכב לגבי התשלומים לגביו. מבחינת החוק הרכב נחשב להטבה והנהנה חייב לשלם מס עליה, אלא אם כן, החברה מחליטה לשלם גם את המס. גילום המס על ידה מהווה הטבה לעובד ודרך נוספת לתגמל אותו.

בתקופה החכירה אנשי חברת הליסינג יהיו אחראים על תחזוקת הרכב והטיפולים לגביו. בעת טיפול יילקח הרכב ממקום העבודה על ידי נציג מטעמם ויוחזר בסוף יום העבודה. בעת תקלות המשביתות את הרכב במוסך למספר ימים, יקבל העובד רכב חלופי. שירות צמוד זה נוח מאוד לחברה שיש בה כלי רכב רבים. כך היא מורידה מעליה נטל של טיפול במצבת כלי הרכב ואף חוסכת כוח אדם שהיה אמור לטפל בנושאים מורכבים אלו. השימוש ברכבים חדישים כל העת מצמצם מאוד את התקלות, לא מייצר עיכובים בלוח הזמנים של העובדים  ותורם לזרימת עבודה טובה של העבודה.

חברה החוכרת כלי רכב אינה מוציאה כספים אשר נחוצים לתזרים המזומנים שלה. כך, היא יכולה לנצלם להשקעות אחרות הנחוצות מאוד לפיתוח העסקי שלה. בדרך זאת, היא אף מצליחה למשוך אליה עובדים מוכשרים היודעים להעריך הטבה בדמות רכב חדש אשר, במקרים רבים, ההוצאה עליו מגולמת על ידי המעסיק. במקרים מסוימים, יכול כל עובד לשדרג את הרכב שהוא מקבל מהעבודה וחברת הליסינג תוכל לספק לו אותו, אבל הוא חייב לדעת, כי ההוצאה הנוספת תהיה עליו. מומלץ לכל חברה  המעוניינת לחכור רכבים לקבל שירות מחברת ליסינג אשר ברשותה מבחר רב של רכבים מעולים הניתנים במחירי חכירה נוחים ובריביות נמוכות.
שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה