מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

מימון לרכב יד 2 האם זה כדאי?

פורסם: 21/02/2019 מאת: צוות האתר
לא פעם הצרכן הישראלי שואל שאלות חשובות בתחום של מימון לרכב יד שנייה.  שאלות כמו למשל איזה מימון לקחת, האם לקחת את ההלוואה למימון הרכב מחברת ליסינג, מהבנק או מחברת הלוואות חוץ בנקאית, על איזה סכום - מימון חלקי או מלא, לכמה תשלומים לפרוס את הלוואה וכדומה. הפעם בחרנו לעסוק ביתרונות אל מול החסרונות של קבלת הלוואה למימון רכב, הרי לרובנו את הון עצמי או מה שנקרא כסף מזומן לקנות את רכב החלונות שלנו.
 

אז בואו נתחיל ביתרונות


בשורה התחתונה, מה שמעניין אותנו זה כמה אנחנו הולכים לשלם על הרכב שאנחנו עומדים לקנות חודש בחודשו. הצרכן הישראלי הבין לפני מספר שנים שרכב הוא הוצאה חודשית ולכן אחרי שאנחנו בוחרים את הרכב שנותן מענה לכל הצרכים שלנו, אנחנו רוצים לדעת מה ההוצאה החודשית שלו.
 
היופי שבמימון לרכב יד שנייה הוא בכך שאנחנו יכולים לרכוש רכב שנמצא במצב ממש טוב, לפעמים מדובר ברכבים שבקושי היו על הכביש עם פריסת תשלומים נוחה. 
 
אם נהייה כנים נבין שבשום דרך אחרת, לא היינו יכולים ליהנות מנסיעה על רכב איכותי בטיחותי שנותן מענה מלא על כל הצרכים הפרטיים, העסקיים והמשפחתיים שלנו בסכום כזה שאנחנו בהחלט יכולים לעמוד בו.
 
למעשה, אם אנחנו לוקחים את זה צעד אחד קדימה ומסתכלים על הוצאות אחרות חודשיות שיש לנו ומפרקים אותן לגורמים, אנחנו מגלים שדרך המימון הזה של רכישת רכב יד שנייה, אנחנו משלמים על הרכב שרכשנו הרבה פחות בהשוואה לאותן הוצאות בין אם זה גן פרטי לילד שלנו, קניות בסופר או משכנתא.
 

ומה החסרונות?


החיסרון העיקרי בשיטת המימון הזו היא שהרבה פעמים התשוקה שלנו לנהוג על רכב החלומות, עולה על היכולות הכלכליות שלנו והעובדה שכביכול אנחנו משלמים סכום חודשי נמוך יחסית, מפתה אותנו לקחת הלוואה גדולה, מעבר ליכולות הכלכליות שלנו, לא להסתפק ברכב פרקטי ופשוט, אלא ללכת על כל הקופה- רכב יוקרה מפנק ואז כאן יש כבר בעיה כי אנחנו מכניסים את עצמנו למאין בור כלכלי. הרי בסופו של דבר, פרט לרכישת הרכב, יש עוד המון הוצאות נלוות לרכב וככל שהרכב הזה יותר יקר, ככה גם ההוצאות הנלוות כמו ביטוח מקיף וביטוח חובה, ביטוח לנהג חדש, דלק, טיפולים, טסט הופכות גבוהות יותר.
 

איך נמנעים מזה?


כשאנחנו מסתכלים על רכב כהוצאה חודשית, חשוב להתייחס להכנסה שלנו ולבחור את הרכב בהתאם לזה ובהתאם ליכולות הכלכליות שלנו ולא לבחור רכב שבסופו של דבר יוביל להמון הוצאות שאנחנו לא יכולים לעמוד בהן.
 
לסיכום, ההמלצה היא לבחור רכב במחיר שתואם את ההכנסה והיכולות הכלכליות שלנו ובמידת האפשר להשתדרג עם הזמן וככה אנחנו נהנים מכל היתרונות של הלוואה למימון רכב ונמנעים מאותו חיסרון שהזכרנו.


שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה