מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

טיפים לרכישת רכב יד שניה

פורסם: 22/01/2019 מאת: צוות האתר
הגיע הזמן לרכוש רכב, אבל אתם עדיין לא במצב האידיאלי לרכישת רכב חדש לחלוטין? אין ספק שהשיקול הכלכלי משחק כאן את תפקיד המפתח, כאשר צריך לחשוב לא רק על הרכישה עצמה, אלא על כל נושא התחזוקה השוטפת של הרכב והתקציב הנדרש לביטוחים והוצאות נלוות. השקעה ברכב היא בדיוק כפי שזה נשמע – זו השקעה, זה זמן וכדאי מאוד לשקול רכישת רכב יד שניה, על מנת שלא תצטרכו לרסק לעצמכם את הכיס.

דברים שחשוב לשים לב כאשר רוכשים רכב יד שניה

כאשר ניגשים לרכוש רכב מיד שניה, ניתן לעשות זאת מול אדם פרטי או באמצעות סוחר כלי רכב. האופציה המועדפת היא לגשת למגרש של סוחרי רכב, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את מלוא האינפורמציה ויודעים בדיוק מה אתם רוכשים.
כאשר אתם בודקים את כלי הרכב הפוטנציאלי שאותו אתם שוקלים לרכוש בתור רכב יד שניה, חשוב לברר בתור התחלה על צריכת הדלק הממוצעת של כלי הרכב. נושא הדלק מאוד חשוב מכיוון שמדובר בהוצאה שחוזרת על בסיס קבוע בהתאם לאופן וכמות השימוש שלכם ברכב, כאשר הצריכה מושפעת מגורמים שונים שקשורים בתחזוקת הרכב. המשקל המועמס על כלי הרכב, סוג המנוע והכי חשוב – אופי הנהיגה, משפיעים על צריכת הדלק באופן משמעותי.
נושא הבלמים חשוב לבדיקה גם כן, מכיוון שאחת לתקופה אתם נדרשים להחליף אותם, רצוי לבדוק מתי הם הוחלפו פעם אחרונה ברכב יד שניה שאותו אתם מעוניינים לרכוש, לצד ממוצע הק"מ שהרכב עובר בין החלפה להחלפה. החלפת הבלמים משתנה מרכב לרכב, גם בהתאם לסוג הנהיגה. במידה ונוהגים הרבה בפקקים, שבהם יש המון בלימות והמון האצות, הבלמים יישחקו הרבה יותר מהר.
גם הצמיגים ברכב נשחקים עם הזמן ודורשים החלפה אחת לתקופה, ככה שכדאי לבדוק את הנושא כאשר מחפשים רכב יד שניה. הצמיגים מושפעים גם כן מאופי הנהיגה, כך שצריך לבדוק אותם ומומלץ לעשות זאת אצל מומחים. לצמיגים חשיבות רבה בבטיחות הנסיעה וכדאי לא לזלזל במצבם, שיכול להשפיע רבות על איכות הנהיגה. בדקו היטב את מצב הצמיגים ואיכותם, לפני שמתקבלת כל החלטה.
רצועת הטיימינג ברכב זקוקה גם כן להחלפה אחת לכמה שנים, או על פי כמות הנסיעות שנקבעה על ידי יצרן הרכב. בדרך כלל תידרשו להחליף רצועה אחת ל- 4 שנים בממוצע. ההחלפה של הרצועה עשויה להיות לא זולה ומומלץ לזכור לבדוק מתי בוצעה ההחלפה האחרונה ברכב יד שניה שאותו אתם שוקלים לרכוש.

לסיכום, כאשר אתם בודקים כלי רכב פוטנציאליים לרכישה, הקפידו לבדוק את הרכב מכל ההיבטים הטכניים שעשויים להשפיע על מחירו ועל תפקודו בעתיד הקרוב. הקפידו לבדוק את כל הפרטים הקטנים ביותר, על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם הוצאות לא צפויות נוספות לאחר הרכישה.

שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה