מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

שיעורי נהיגה בישראל - תמונת מצב

פורסם: 14/02/2017 מאת: צוות האתר

עומדים בפני הגיל שמותר להוציא רישיון ורוצים כבר להתחיל לקחת שיעורי נהיגה? 
ריכזנו עבורכם טיפים לגבי 2 סוגי רישיונות פופולאריים: פרטי ומשא קל
 

רישיון רכב פרטי (B)

הרישיון הפופלארי ביותר בישראל כמובן, כל צעיר/ה בגיל 16.5 יכול להתחיל לקחת שיעורי נהיגה על רכב פרטי. הדרישות הן מינימום של 28 שיעורים ומעבר של מבחן על ידי בודק חיצוני (טסט).
 

1. כשאתם רוצים לבחור מורה נהיגה – אל תתנו למחיר לבלבל אתכם. ההבדלים בין מורה "זול" למורה או בית ספר "יקרים" יכול להיות בסוף כמה מאות שקלים בודדים – אבל ההבדל בין להיות נהג אחראי ומקצועי לבין רק לעבור טסט הם משמעותיים יותר. אם אתם משלמים ורוצים לחסוך, תשאלו את הוריכם מה לבחור ותראו איך הם ישמחו לשלוף עוד כמה מאות שקלים למען בטחונכם.

2. אל תפחדו משיעור ניסיון – גם מורה שקיבל המלצות או שמלמד את חבריכם – אולי לא מתאים לכם. אולי השפה והבדיחות שמספר, אולי הרכב הספציפי שהוא מלמד עליו – בסופו של דבר זה גם הרכב שעליו תעשו את הטסט ולכן חשוב שתרגישו בנוח.

3. אל תמהרו עם 4 שיעורים בשבוע – תדאגו לפרוס את השיעורים בצורה נוחה שגם תהיה נוחה לכם להמשיך בחייכם (ולעשות בגרויות) וגם תאפשר לכם מספיק זמן לקלוט את כל נושא הנהיגה.

4. יש צעירים שאוהבים שברכב יש עוד אנשים מאחורה ויש כאלו שנלחצים ומפריע להם – תדאגו שהסביבה תהיה המתאימה ביותר עבורכם. גם אם המורה מסיע את התלמיד הבא שלו, זכותכם לדרוש שלא יהיו עוד אנשים ברכב. בשלב מאוחר יותר, זה יתרון כי הוא יאפשר לכם לדמות כמה שניתן את הנסיעות האמיתיות שתנהגו בהן  - ובהן יהיו אנשים נוספים.
 

רישיון רכב משא קל עד 12 טון (C1)

מי שרוצה לעשות רישיון על משאית חייב להתחיל ברישיון זה. 
אי אפשר לעשות רישיון על משאית כבדה מיידית עם רישיון לרכב משא קל – חייבים לפחות שנה ניסיון עם רישיון C1 קודם לכן.
יש אפשרות לשלב את הרישיון לרכב פרטי עם משא קל ואז לסיים גם 2 הרישיונות מיידיתף

 

1. תדאגו ללמוד בבית ספר שמתמחה ומתעסק עם נושא של רישיונות למשאית (גם קל וגם כבד). המורים שלהם מנוסים יותר, מכירים את הנושא של משאיות בצורה הטובה ביותר וידאגו שגם תהיו נהגים טובים וגם תעברו טסט.

2. אם יש לכם את האפשרות, הפרידו בין הרישיונות – B וC1. למרות החיסכון הכלכלי, להשיג את שני הרישיונות בו זמנית יותר מצב שתהיו נהגי משאית חדשים והדבר עלול לסכן אתכם ואת הכבישים. תצברו ניסיון ברישיון פרטי ואז כשתצטרכו – תעשו רישיון למשאית.

3. זכרו שרישיון למשאית הוא הבסיס לעבודה בתחום – לימדו כמו שצריך ובאמת תהפכו לנהגים טובים ומקצועיים.

 

לסיכום – בהצלחה בכל רישיון ומורה שתבחרו בו, עשו זאת בחוכמה!

שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה