מצא מוסך קרוב:
פרסם מודעה חינם!
מצא מוסך קרוב:
הצטרף לרשימת תפוצה:
ניתן להסיר את ההשתתפותך בכל עת.

מאמרים

נקודות חשובות בעסקת ליסינג תפעולי

פורסם: 17/01/2017 מאת: צוות האתר
בעיקר לעסקים, חשוב לדעת שיש הבדלים בין ליסינג שאיננו אלא הלוואה ולא יותר, לבין ההליך התפעולי. ליסינג תפעולי יכול להיות דרך מצוינת עבור עסקים שרוצים לקבל מענה משולב – גם במימון וגם בתפעול. למתעניינים בכך, יש נקודות חשובות שכדאי לשים אליהן לב. בין היתר, מדובר במשך זמן העסקה, במהותה, ביתרונות פיננסיים וחשבונאיים וברישום בעלות. 

1.החכרה לטווח ארוך
המהות של עסקת ליסינג תפעולי טמונה בכך שהלקוח (לרוב יהיה זה לקוח עסקי, אך לעיתים גם לקוח פרטי) מקבל לשימושו נכס כלשהו. השימוש נעשה בעסקת החכרה – השכרה לטווח ארוך. עבור מי שמעוניין בפתרון קצר טווח (למשל, לשבוע ימים) – עדיף בדרך כלל לבחור במסלול אחר. עסקאות מסוג זה יכולות להתאים לטווח זמן של שנה עם אופציה ליותר מכך, אך יש גם מסלולים ייחודיים לטווחי זמן קצרים יותר (לאו דווקא לגבי כלי רכב).

2.רכב – שימוש ושירותים נלווים
חלק ניכר מעסקאות הליסינג התפעולי מתקיים בענף הרכב. במסלולים הנפוצים מקבל הלקוח כלי רכב לשימושו, כאשר מלבד זכות השימוש הוא מקבל גם שירותי תחזוקה ותפעול. מלבד זכות השימוש ברכב, מקבלים שירותים של תחזוקה שוטפת במוסך, שירות תיקונים, החלפת חלקים (בהתאם לעקרונות השימוש הסביר) החלפות שמנים ולעיתים גם שירותי ניקוי, איסוף הרכב לטסט והחזרתו וכיוצא באלה.

3.ללא העברת בעלות
בדרך כלל, לא מקובל לבצע העברת בעלות בעסקת הליסינג התפעולי. הלקוח מקבל, כאמור, את זכות השימוש ושירות נלווה, ועל כך הוא משלם. עם זאת, יש מצבים בהם ניתן גם לבצע העברת בעלות אם חפצים בכך, בנקודת זמן מוסכמת מראש. 

4.יתרונות במימון
במקום לגייס סכום ניכר לצורך רכישת רכב או לקחת הלוואה בנקאית, ניתן לחתום על עסקת ליסינג תפעולי עם תשלום חודשי ידוע וקבוע מראש. כך, אין צורך לפנות לבנק ואין צורך להכביד על האובליגו הבנקאי.

5.יתרונות חשבונאיים
לליסינג התפעולי יש יתרונות חשבונאיים עבור לקוחות עסקיים רבים. במקום להכיר בעלות של רכישת נכס ולהסתבך עם הפחתה חשבונאית (פחת) של רכוש קבוע ניתן להכיר בהוצאות הליסינג הללו באופן מלא על סמך חשבונית עסקה חודשית.

6.לא רק רכב
ליסינג תפעולי מוכר וידוע היטב בענף הרכב, אולם למעשה ניתן לבצע עסקאות כאלה שלא רק בענף זה. למשל, ניתן לבצע עסקאות מסוג זה גם לגבי מכונות ייצור המיועדות למפעלים. יש עסקאות ליסינג תפעולי שבהן ניתן לשכור מכונות צילום. יש עסקות להחכרה של כל ציוד מכני או הנדסי, לרבות משאיות הובלה בקירור או מנופים. 

שתף ברשתות חברתיות:  

תגובות למאמר  ( תגובות) 

הוסף תגובה